ČASTÉ DOTAZY

Máte ještě nějaké otázky ke SKY4X / SKY2X? Dali jsme dohromady ty nejčastější dotazy našich zákazníků, třeba mezi nimi najdete odpovědi i pro Vás.

Může být SKY4X / SKY2X přimontován na mé auto? Jaký typ střešních nosičů potřebuji?

Díky univerzálnímu montážnímu systému můžou být naše střešní stany přimontovány na většinu vozů. SKY4X / SKY2X jsou designovány tak, aby je bylo možné přidělat na běžné střešní příčníky, nikoliv přímo na střechu vozu. Příčníky by měly mít dynamickou nosnost 75 kg a měly by být od sebe minimálně 76 cm. SKY4X / SKY2X nelze namontovat na auta, která nemohou mít střešní nosič.

Stan může být namontován i na nákladní prostor pickupu.

 

Kolik stan váží? Jaké jsou jeho hmotnostní limity?

SKY4X / SKY2X váží přibližně 70 kg. Sám o sobě má nosnost 408 kg a žebřík 150 kg. Hmotnostní limit je závislý na Vašem střešním nosiči.

 

Jak je možné, aby stan využívaly až 4 osoby, když je hmotnostní limit mého nosiče jen 75 kg?

Většina příčníků a střešních nosičů uvádí jejich dynamický hmotnostní limit, což je váha, kterou mohou nést při jízdě. Pokud je dynamický hmotnostní limit Vašeho nosiče 75 kg, neměli byste přesáhnout tuto váhu za jízdy. Statický hmotnostní limit je mnohem vyšší.

 

Jak obtížné je střešní stan přimontovat a odmontovat?

Je to velmi snadné. Můžete SKY4X / SKY2X přimontovat a odmontovat maticovým klíčem. Vzhledem ke své velikosti stan váží pouze okolo 70 kg. Může být na střechu naložen a sejmut dolů 2-3 osobami. Když budete stan přidělávat poprvé, nezabere Vám to ani půl hodiny a jakmile se tomu dostanete více na kloub, máte hotovo za 10 minut.

 

Je SKY4X / SKY2X vhodný pro mé auto?

Střešní stan je designován tak, aby se hodil na SUV a podobná větší vozidla (lepší výkon a vizuální dojem). Doporučujeme tedy naše stany spíše pro větší auta, nicméně je velký počet zákazníků, kteří SKY4X / SKY2X používají i na menších sedanech. Naši stany by však neměly být montovány na velmi malá a subkompaktní vozidla.

Hlavním požadavkem na Váš vůz je dynamická nosnost příčníků a střešních nosičů 75 kg a příčníky musí být minimálně 76 cm od sebe.

Ptejte se

Zážitky a dobrodružství už jsou na Vás, ale jestli máte na mysli ještě něco dalšího, co byste chtěli o nás a SKY4X / SKY2X vědět, napište nám!

    Uděluji souhlas se zpracováním osobních údajú